چین رکورد جهانی سرعت ۶G را به نام خود ثبت کرد!

پنج شنبه 23 دی 1400 137 بازدید کننده گروه آخرین اخبار

چین رکورد جهانی سرعت ۶G را به نام خود ثبت کرد!

مسئولان آزمایشگاه و رصدخانه معروف چین با نام "Purple Mountain Observatory" روز سه‌شنبه اعلام کردند که چین سریع‌ترین انتقال سریع جهان را برای ارتباطات بی‌سیم تراهرتز (THz) کشف کرده است که 10 تا 20 برابر بیشتر از شبکه‌های 5G است!

این آزمایشگاه فناوری پیشرفته در نانجینگ، مرکز استان جیانگ سو در شرق چین، با یک سیستم ارتباطی بی‌سیم پیشرفته 360-430 گیگاهرتز که توسعه داده شده است، به سرعت 100 تا 200 گیگابیت بر ثانیه دست یافته است.

"Xiaohu" محقق اصلی این آزمایشگاه می‌گوید: فناوری‌های انتقال تراهرتز برای شبکه‌های 6G ضروری هستند و به طور گسترده برای تحقق انتقال سریع‌تر و در کاربردهای نوع جدید مانند AR ،VR و متاورس استفاده می‌شوند.

علاوه بر این، فناوری‌های تراهرتز همچنین می‌توانند به طور گسترده در ارتباطات فضایی و بین ماهواره‌ای و در نهایت برای تحقق ارتباطات یکپارچه فضا-زمین و دریا استفاده شوند.

موج «تراهرتز» (Terahertz) یا به اختصار THz به طور کلی به عنوان ناحیه طیف الکترومغناطیسی در محدوده 100 گیگاهرتز (3 میلی‌متر) تا 10 تراهرتز (30 میکرومتر) تعریف می‌شود که بین فرکانس‌های میلی‌متر و مادون قرمز است. باند THz با نام‌های مختلفی از جمله موج زیرمیلی‌متر (Sub-millimeter)، «مادون قرمز دور» (Far Infrared) و «میلی‌متر نزدیک» (Near-millimeters) نیز خوانده می‌شود.

فناوری تراهرتز از جمله فناوری‌های نوینی است که در سال‌های اخیر جایگاه منحصر بفردی در میان سایر فناوری‌ها پیدا کرده است؛ در این فناوری تلاش بر این است که از طیفی از امواج الکترومغناطیس که میان امواج مایکروویو و فروسرخ قرارگرفته، جهت ابزاری برای حل بسیاری از مشکلات حل نشده در زمینه‌های مختلف از جمله تصویربرداری از اجسام نهان، شناسایی مواد منفجره، مواد مخدر و بیولوژی، تست‌های غیرمخرب سازه‌های فضایی، مخابرات فراپهن باند و .... استفاده شود.


چین رکورد جهانی سرعت ۶G را به نام خود ثبت کرد!نظام آوران1/13/2022مسئولان آزمایشگاه و رصدخانه معروف چین با نام "Purple Mountain Observatory" روز سه‌شنبه اعل... مسئولان آزمایشگاه و رصدخانه معروف چین با نام "Purple Mountain Observatory" روز سه‌شنبه اعلام کردند که چین سریع‌ترین انتقال سریع جهان را برای ارتباطات بی‌سیم تراهرتز (THz) کشف کرده است که 10 تا 20 برابر بیشتر از شبکه‌های 5G است!این آزمایشگاه فناوری پیشرفته در نانجینگ، مرکز استان جیانگ سو در شرق چین، با یک سیستم ارتباطی بی‌سیم پیشرفته 360-430 گیگاهرتز که توسعه داده شده است، به سرعت 100 تا 200 گیگابیت بر ثانیه دست یافته است."Xiaohu" محقق اصلی این آزمایشگاه می‌گوید: فناوری‌های انتقال تراهرتز برای شبکه‌های 6G ضروری هستند و به طور گسترده برای تحقق انتقال سریع‌تر و در کاربردهای نوع جدید مانند AR ،VR و متاورس استفاده می‌شوند.علاوه بر این، فناوری‌های تراهرتز همچنین می‌توانند به طور گسترده در ارتباطات فضایی و بین ماهواره‌ای و در نهایت برای تحقق ارتباطات یکپارچه فضا-زمین و دریا استفاده شوند.موج «تراهرتز» (Terahertz) یا به اختصار THz به طور کلی به عنوان ناحیه طیف الکترومغناطیسی در محدوده 100 گیگاهرتز (3 میلی‌متر) تا 10 تراهرتز (30 میکرومتر) تعریف می‌شود که بین فرکانس‌های میلی‌متر و مادون قرمز است. باند THz با نام‌های مختلفی از جمله موج زیرمیلی‌متر (Sub-millimeter)، «مادون قرمز دور» (Far Infrared) و «میلی‌متر نزدیک» (Near-millimeters) نیز خوانده می‌شود.فناوری تراهرتز از جمله فناوری‌های نوینی است که در سال‌های اخیر جایگاه منحصر بفردی در میان سایر فناوری‌ها پیدا کرده است؛ در این فناوری تلاش بر این است که از طیفی از امواج الکترومغناطیس که میان امواج مایکروویو و فروسرخ قرارگرفته، جهت ابزاری برای حل بسیاری از مشکلات حل نشده در زمینه‌های مختلف از جمله تصویربرداری از اجسام نهان، شناسایی مواد منفجره، مواد مخدر و بیولوژی، تست‌های غیرمخرب سازه‌های فضایی، مخابرات فراپهن باند و .... استفاده شود.5.0

دسته بندی خبرها

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید